Uprostřed ocelově modré oblohy, přímo nad Vítězným obloukem, jedním ze symbolických míst Paříže, pluje černé velrybí tělo německé vzducholodi Zeppelin. Z trupu se sypou pestrobarevné letáky, nejspíš s výzvou k pořádku, disciplíně a podpoře nové moci. Fašisté právě bez boje dobyli francouzskou metropoli. Na vršek Vítězného oblouku malíř umístil smutně zplihlou bílou vlajku, symbol kapitulace.

Kamil Lhoták dokončil toto dílo 8. října 1940. Pod lakonickým názvem Mír se skrývá jeden z jeho nejnaléhavějších obrazů. V neděli se bude dražit v Praze v aukci síně European Arts s vyvolávací cenou 260 tisíc korun.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.