Organizace Islámský stát je proslulá tím, že na dobytém území v Iráku a v Sýrii ničí kostely, sochy i archeologická naleziště. Její členové si to dokonce natáčejí a pak se chlubí na internetu. Pravda je ale zřejmě jiná. Ničení památek má zakrýt jejich krádeže a vývoz do zahraničí. Podle některých odhadů už takhle islamisté získali miliardu dolarů.

"Nejlépe je jejich postup vidět v případě křesťanských kostelů, které ničí. Tvrdí se, že jsou to barbaři, kteří to dělají, protože nenávidí ostatní víry. Už ale není vidět, že kostel zničí, protože všechno z něj prodají na aukci v Abú Dhabi. Všechny stopy s kostelem zmizí, nikdo se už nedozví, co tam bylo a co se odvezlo," vysvětluje vedoucí delegace Evropské unie v Iráku Jana Hybášková.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.