Malé chorvatské městečko Novi Vinodolski, vzdálené asi deset kilometrů od populárního dovolenkového místa řady Čechů, Crikvenice, bude mít brzy zcela nový přístav. Postaví ho investor z Česka, společnost Triplom Holding, která předpokládá, že do tohoto místa bude v příštích letech jezdit stále více turistů a projekt tak má šanci na úspěch.

"Letos na jaře jsme za tři miliony eur koupili chorvatskou firmu Nautica Mare. S ní jsme získali i projekt přístavu a koncesi na jeho provozování," říká Vladan Janovský, člen správní rady Triplom Holdingu. "Zajímají nás netradiční projekty, na kterých se dá vydělat. Je to pro nás také příležitost dostat se do další země, kde můžeme být aktivnější," dodává za společnost, která zastřešuje řadu dalších firem především z oblasti stavebnictví a energetiky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.