Druhá největší záložna v Česku - Moravský peněžní ústav, který spravuje jedenácti tisícům klientů přes osm miliard korun - chce začít příští rok jednat s Českou národní bankou o bankovní licenci. "Na konci prvního čtvrtletí příštího roku chceme začít diskutovat s ČNB, zda už jsme připraveni natolik, abychom mohli podat formální žádost," říká Radomír Lapčík, generální ředitel finančního ústavu. On sám vidí jako nejzazší termín získání licence počátek roku 2018, kdy začnou platit omezení pro podnikání záložen.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.