A není vlastně divné, že na Williama Styrona, jenž žil v letech 1925 až 2006, nikdy nevybyla Nobelova cena? To opět napadá při čtení jeho česky právě vydané knihy Až na krev, jelikož texty, které přináší, nejsou žádným styronovským druhým sledem. Pětice próz navíc i dobře dotváří celek autorova díla.

Americký spisovatel vydal pouhé čtyři romány. A z nich vychází jako velmi "literátský" prozaik, to jest bere si příběhy, které okolo něj obchází a jež potřebuje k tomu, aby nakrmil své románové zvíře. Stingo, jeho alter ego v Sophiině volbě, říká něco velmi podstatného: "Jak jenom je to pravdivé, že většina spisovatelů začne dříve nebo později těžit z tragédií jiných lidí."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.