Nakupovat online v tuzemských e-shopech se stalo pro většinu Čechů takřka rutinní záležitostí. V současné době však začínají pomalu ale jistě objevovat i výhody nákupu z ciziny. Zahraniční e-shopy jsou mezi spotřebiteli populární z několika důvodů. Důležitou roli hraje samozřejmě cena. Ačkoli na začátku roku 2013 došlo k navýšení DPH při nakupování z ciziny, přesto se v některých případech podobný nákup stále vyplatí. Velkým lákadlem je i široký sortiment, který zahraniční, především americké, e-shopy nabízejí. 

I když mají Češi online nákupy v oblibě, k online placení pociťují stále určitou nedůvěru. Hlavně pokud mají přes internetové bankovnictví odesílat větší sumu peněz. I tento postoj se ale pomalu mění. „Češi dělají velké pokroky, už se tolik nebojí používat své platební karty pro nákupy přes internet. I proto se internetovým obchodům v posledních letech tak daří. Pro lidi to je také výhoda, otevírá se jim totiž mnoho nových možností, jednou z nich je právě nákup ze zahraničních e-shopů,“ komentuje situaci Miroslav Uďan, CEO společnosti Shoptet.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.