V pátek začala v pražském podnikatelském inkubátoru TechSquare ojedinělá akce, která následně pokračovala až do pozdního nedělního odpoledne. Téměř 200 datových analytiků z celé České republiky zde zkoumalo datové soubory, které pro tento účel poskytly společnosti jako např. Česká spořitelna, CCS, Seznam, Avast, 1188, Geewa, Flowreader či Energomonitor.

"V pátek večer tu bylo doslova narváno," konstatoval spoluorganizátor akce Pavel Doležal ze společnosti Keboola. "Tak velký zájem jsme skutečně nečekali." Akce byla koncipována jako nezisková a byla financována dílem ze vstupného pro samotné účastníky a dílem ze sponzorských příspěvků některých firem. „Plánovaný rozpočet jsme nakonec překročili o více než 100 procent,“ dodal další z organizátorů Petr Šimeček, s tím, že díky sponzorským příspěvkům bude tato akce pravděpodobně v mírném přebytku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru