Před týdnem zhodnotil tento deník výsledek komunálních voleb a prvního kola voleb senátních titulkem "Země, která říká ANO". Andrej Babiš získal velké radnice a v devíti obvodech prošli jeho senátní kandidáti do kola druhého. Titulek v principu dál platí, jen ho ve světle konečných výsledků můžeme poopravit.

Česko je země, která říká měkké ANO. Andrej Babiš získal jen čtyři senátory. Kdybychom volební výsledek ANO přepočítali, bylo by to nějakých 13 procent. Z pohledu Babišových ambicí stát se hegemonem české politiky jde o jasnou nevýhru. Více má ČSSD (10 senátorů) i lidovci (v koalicích 7).

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.