Při debatách o struktuře české výzkumné scény slýchávám občas tvrzení o údajné duplicitě výzkumu v ústavech Akademie věd a na vysokých školách, následovaná logickým požadavkem na urychlené odstranění těchto duplicit, ať už na té, či oné straně. A to nejlépe formou zrušení, sloučení, redukce apod. Vždyť kdo z nás by chtěl plýtvat veřejnými zdroji na financování čehosi, co už bylo vyzkoumáno někým jiným? Věc má ovšem háček: nevím o žádném relevantním argumentu potvrzujícím údajnou duplicitu výzkumu v Česku - zcela jistě za něj nemohu považovat humorné, ale bohužel vážně míněné tvrzení "k čemu je vlastně ten filozofický ústav, když máme filozofickou fakultu". Přesto není na škodu rozebrat si tento konkrétní výrok trochu podrobněji a ukázat, jak to s tou duplicitou výzkumu u nás je. Jako chemik zamířím logicky do vlastního oboru, který znám přece jenom nejlépe.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.