Staré Město na Šumpersku u polských hranic je sice krásný kout České republiky s nádhernou přírodou, ale lokalita je to zapadlá a o práci je tu nouze. Málokdo se sem hrne a úspěšné firmy aby tu člověk pohledal. Lehce se tady nežije ani nepodniká "Nikam jinam přesídlovat nebudeme. Tenhle kraj nás potřebuje, mnoho zdejších lidí u nás našlo zaměstnání," říká Martin Hutař, jednatel společnosti Pro-bio, která si městečko odříznuté od hospodářských center vybrala jako dobré místo pro svůj byznys.

"Jsme vlastně náplava. Sem jsme se přistěhovali, protože se nám tu líbí, protože je tu klid a nebojujeme tu s žádnými velkoměstskými nešvary," dodává.

Výrobce a dodavatel biopotravin se stal letos vítězem zcela nové kategorie v soutěži TOP Odpovědná firma. Získal titul Odpovědná firma Olomouckého kraje 2014, cenu společnosti Tesco SW. Z Olomoucka se přitom letos do celostátního kola přihlásilo 55 velkých a 10 malých firem, z nichž se pak - ovšem podle odlišných kritérií zohledňujících zejména místní hlediska - vybíral nejlepší podnik regionu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.