Vyvažování dostalo v politice - a koneckonců i v médiích - tak odpudivou příchuť, že se v lepším případě stalo synonymem sterility a v horším nepřiznávané manipulace. Skoro se tak vytratilo, že ono vyvažování může mít svůj skrytý půvab i účinek. O něco takového usiluje designovaný předseda Evropské komise.

Veterán evropské politiky Jean-Claude Juncker využil vágnosti platných smluv, které nikde výslovně nezmiňují, že by někteří komisaři mohli mít silnější postavení než jiní, zároveň však nechávají na předsedovi uspořádat komisi podle svého vkusu. Proto si mohl dovolit jmenovat sedm místopředsedů a ostatní členy komise sdružit do skupin. Chce tak omezit praxi, kdy jednotliví komisaři mohli protlačit své nápady. V novém aranžmá Evropská komise jako celek neprojedná žádný návrh, který před tím neschválil některý z místopředsedů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.