Nerad už teď v pátek obtěžuji s programem na příští týden, ale měl bych jeden tip. V úterý v půl desáté večer začíná na ČT2 cyklus půlhodinových dokumentů Expremiéři – jak je vidí studenti FAMU, kteří často nemohou výkony svých objektů vůbec pamatovat. Na rozdíl od nás ostatních, kteří si je pamatujeme bohužel často ještě velice živě.

Takže se dají blednoucí vzpomínky konfrontovat s dokumenty a za sebe hlásím, že hned ten první o Petru Pithartovi, předsedovi české vlády (tehdy jsme měli ještě i tu federální) z let 1990 až 1992, vlastně docela odpovídá obrazu, který jsem si o Pithartovi vytvořil. Vychází mi z něj jako politik, jenž má dodnes nezaslouženou pověst nerozhodného filozofa, "ústupného měkkýše" a "starého bolševika", jak o svém veřejném obraze sám v dokumentu mluví, který prostě v dravé době žádající si velké lídry neměl šanci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.