V moravském Šternberku si mohli zájemci letos na jaře koupit "zlaté" obkládačky z eloxovaného hliníku, přesně takové, jaké od sedmdesátých let kryjí stěny stanic pražského metra na trase A. Stejné kachle více než třicet let zdobily také strop Městského klubu ve Šternberku, který se teď rekonstruuje. Metro i klub zařizovala jedna firma, a tak se "přebytečné" obklady zřejmě dostaly do Šternberka.

AUKCE

Sýpka 

umění, design 

neděle 19. října od 13.30 

Praha, Žofín

Na stropě šternberského klubu zůstalo obložení dobře zachovalé, a tak se tamní radní dohodli, že se pokusí obklady rozprodat. Vymysleli kampaň Kup si kus historie, jejíž výtěžek měl přispět na opravu městské knihovny. Letos v únoru se pak na městském plese prodávaly první certifikáty v hodnotě 500 korun s tím, že až se bude strop klubu rozebírat, za každou zaplacenou pětistovku dostane držitel certifikátu jeden kachel.

Vedení klubu očekávalo, že se přihlásí pár místních lidí. Vypukla ale taková nákupní horečka, že se prvních 400 kachlů, které v té době ještě byly na stropě, prodalo v řádu hodin. Bylo tedy uvolněno dalších 600 kusů, ale i ty rychle našly kupce.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.