V Kišiněvě, hlavním městě Moldavska, uzavřou na jeden říjnový víkend nejrušnější ulici, místní obléknou kroje a sváteční šaty. Namísto trolejbusů zabydlí dopravní tepnu stánky vinařů, z některých voní burčák, jinde již hotová vína. K tomu to bublá a syčí, jak se na ohni peče šašlik a další dobroty.

Děti mají upatlané pusy od sladkostí, hraje hudba, všichni se baví, tančí. Včetně turistů a milovníků vína z různých koutů světa, kterých je rok od roku stále víc. Moldavský festival totiž patří k největším svátkům svého druhu ve východní Evropě.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.