Výběr spotřební daně za loňský rok přinesl do státního rozpočtu bezmála 138 miliard korun. Pro letošní rok si Celní správa stanovila cíl o pět procent (asi o šest miliard korun) vyšší. Podle aktuální statistiky za letošní třetí čtvrtletí by to mohlo být reálné číslo. Jenom na minerálních olejích, které se na celkovém ročním objemu inkasované spotřební daně podílejí 55 procenty, se už nyní podařilo vybrat o tři miliardy více. Nárůst oproti loňsku činil u tabákových výrobků 1,8 miliardy a u lihu 0,3 miliardy korun.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.