Před čtyřmi lety se Michal Bobek pozastavoval nad tím, jak výbor při Soudním dvoru EU lustruje kandidáty. Teď dostane příležitost to sám zažít. Sedmatřicetiletého profesora evropského práva vybrala komise ministerstva spravedlnosti, aby za Česko obsadil prestižní post generálního advokáta. Dalšího bude do evropské instituce vysílat až za osmadvacet let.

Odborník na unijní legislativu a někdejší asistent předsedy Nejvyššího správního soudu uspěl mezi slovutnou konkurencí. Na pozici, kam Česko svého kandidáta vysílá úplně poprvé, se přihlásilo sedm adeptů, mezi nimi například soudkyně unijního tribunálu Irena Pelikánová, jež je v soudnické komunitě EU váženou osobností. Také byla pokládána za favoritku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.