Na zámek v Miloticích na Hodonínsku zavítali jako každý víkend návštěvníci, kteří mají historii rádi natolik, že se neváhají převléknout do historických kostýmů. V zámku, přilehlém parku nebo v zahradě se mohou stát knížaty či hraběnkami, komtesami nebo guvernantkami.

Jak se tam dostat

Milotice leží necelou hodinu jízdy z Brna směrem na Hodonín. Z Hodonína a Kyjova je sem dobré autobusové spojení.

Princezny nezlobí

"S tímhle nápadem jsme přišli v roce 2011 a bylo to kvůli dětským návštěvníkům. Běžné prohlídky u nás na zámku je nebavily a průvodcům z takového školního zájezdu třeštila hlava po pár minutách," prozradila Miroslava Bočková, správkyně depozitáře milotického zámku.

Ratíškovická železnice

Jen několik kilometrů od Milotic se nachází šlapací drezína na vlečce průmyslového areálu v bývalém dole Tomáš. Trasa je dlouhá 3 km, za hodinu zaplatíte 200 Kč. Více na www.ratiskovka.cz

"Teď je hned vidět ta změna, když děti do kostýmů oblékneme, rázem jsou z nich jiní lidé. I sedmiletí kluci se k holkám chovají slušně, pouští je do dveří, nabízejí jim rámě, nekřičí, začnou být galantní," směje se Bočková a dodává, že inspirací jí bylo vlastní dětství. "Když jsem se jako holčička převlékla za princeznu, také jsem se jako princezna chovala."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.