Režisér Jiří Heřman je impresionista. Ne snad v nějakém historickém smyslu, ale v ryze praktickém ohledu. Své operní kompozice a divadelní obrazy skládá vždy na základě jisté původní imprese, kterou pak rozvine v celé koncepci představení. To pak není nějakou obyčejnou dojmologií, nýbrž důsledně prociťovaným operním celkem. Tedy – když se zadaří.

O totéž se Heřman pokouší i nyní v pražském Národním divadle. Jeho pojetí Fibichovy téměř nehrané opery Pád Arkuna, jež měla premiéru minulý týden, vychází z melancholie Severního moře, v níž se odehrává příběh z dvanáctého století o nešťastné lásce Helgy a Absolona, komplikované sporem křesťanství a pohanství. Heřman jako by diváky přizval do skořápky obrovské lastury a nechal je tam napospas v omámení ze zvuků moře, jimiž harmonicky pronikají zpěvy o lásce, zradě a zatracení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.