Velká politická éra muže, který svůj úspěch postavil na odporu k tradiční stranické politice, načíná další kapitolu. Před rokem v říjnu se Andrej Babiš a jeho hnutí ANO stali senzací předčasných sněmovních voleb, v květnu poprvé zvítězil v eurovolbách a sobotní výsledky ukázaly, že jízda na vítězné vlně ještě zdaleka neskončila.

Babiš a jeho kandidáti dokázali vyhrát v devíti krajských městech – i tak odlišných, jako jsou Praha a Ostrava nebo Ústí nad Labem a České Budějovice. Nejsou to úplně drtivá vítězství, na jaká jsme bývali v minulosti zvyklí u ODS nebo ČSSD. ANO se nikde ani nepřiblížilo hranici 30 procent, jenže třeba sociální demokracie, nejsilnější vládní strana, nedokázala vyhrát ani v jednom krajském městě a pravděpodobně ztratí primátorský post v Ostravě i Brně.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.