Kimova Korea má ve zbrani přes milion mužů, jde o čtvrtou největší armádu na světě, vlastní šest až osm jaderných hlavic, a navíc rakety, které by je byly schopny dopravit nejen nad sousední Jižní Koreu, ale třeba také do Japonska a možná i dál. Pokud by se severokorejský režim hroutil nebo došlo k vnitřnímu boji o moc, neváhal by je použít.

Následná odveta by totiž mohla v Severokorejcích vyvolat pocit ohrožení a semkli by se zřejmě kolem svých vládců. Severokorejský režim může zvýšit napětí i teroristickými útoky v zahraničí. Agenti jeho tajné služby už v historii několikrát prokázali, že kromě obchodu s drogami či falešnými bankovkami nebo únosů civilistů umí také spáchat atentáty v zahraničí.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.