Nejvyšší šéf státního koncernu Rosněfť Igor Sečin koncem minulého týdne slavnostně oznámil objev nového naleziště na arktickém šelfu, nazvaného příznačně Poběda, tedy vítězství. Zapomněl ale dodat, že těžit se v dohledné době nebude, protože západní partneři, vedení koncernem ExxonMobil, musí kvůli sankcím práce ukončit. Bez jejich technologií se Rosněfť neobejde, a řada expertů proto považuje Sečinovo oznámení jen za krok vůči veřejnosti, který má Kremlu ukázat, že pracuje bez ohledu na složitou vnější situaci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.