Slunce jako nablýskaný talíř visí uprostřed jižní oblohy. Čas se zastavil, možná že právě nastala chvíle siesty. Kolo zůstalo opřené o stěnu, loďka vytažená na břeh, nikde nikdo.

Je to obraz s velice příjemnou barevností, poznamenává galerista Milan Mikuš z aukční síně Orlys. Mluvíme o plátně z roku 1949, které jeho autor, jeden z nejvýznamnějších slovenských malířů Vincent Hložník žijící v letech 1919 až 1997, nazval Ponte Malteolé v Římě. Do nedělní pražské aukce půjde tento obraz s cenou 100 tisíc korun.

Druhým Hložníkovým dílem v aukci bude olej na kartonu Toaleta z roku 1947. Jeho dražba začne na ceně 120 tisíc korun. Na obraze s dvojicí v interiéru na první pohled upoutají působivé barevné a světelné kontrasty, které jsou pro Hložníkovo celoživotní dílo typické a proslavily ho.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Modernímu umění a fotografii bude věnována aukce, kterou tuto neděli pořádá pražská síň Orlys.
  • Dražit se budou například obrazy Vincenta Hložníka, pro které by si mohli přijet slovenští sběratelé.
  • Sobotní aukce síně Valentinum zase nabídne starožitnosti pohybující se v nižším cenovém pásmu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.