Počátkem září ještě Kamlesh Parmar, výkonný ředitel britské těžařské firmy 3Legs Resources, mluvil o tom, jak nyní zkoumají množství plynu z nadějného průzkumného vrtu u Lublewa na severu Polska. V rozhovoru s HN na Ekonomickém fóru v jihopolské Krynici chválil, jak vláda ve Varšavě podporuje průzkum zásob břidličných plynů, a stěžoval si, jak těžké bylo v Evropě vůbec začít. "Přizpůsobení těžby evropskému právnímu prostředí bylo opravdu výzvou," řekl. Přitom těžba břidličné ropy a plynu v USA mění globální energetickou mapu a levná energie pomáhá oživit tamní průmysl.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.