Obchodníci budou mít od ledna možnost výrazně snížit náklady na přijímání platebních karet. A to přesto, že celoevropská regulace, která má zakročit proti vysokým poplatkům za využívání platebních karet, ještě tou dobou nebude platit.

Změna souvisí se závazkem mezinárodní asociace Visa. Ta pod tlakem EU od 1. ledna 2015 zavádí strop na poplatek směřující bance, která kartu vydala, pokud platební transakci zajistí zahraniční společnost. V tom případě obchodník místo současného jednoho procenta z objemu transakce zaplatí 0,2 procenta, když jde o platbu debetní kartou. U platby kreditní kartou to bude 0,3 procenta. Jde o stejný limit, který chystá evropská regulace.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.