Sedmadvacetiletý Nick Drombosky z Pittsburghu vzpomíná, jak ještě nedávno během svých jízd na kole po Pittsburghu potkával na silnici jednoho nebo dva cyklisty během celé cesty. "Teď vídám třeba čtyři na každém bloku." Rodilý Korejec říká, že definitivně si změnu uvědomil ve chvíli, kdy na kole začal potkávat i ženy v šatech, které očividně měly namířeno do práce.

Cyklistického boomu v Americe se Drombosky rozhodl využít - nakonec prorazil s řadou speciálních odrazek. Mladý Američan věřil, že reflexní materiály mají i jiné využití než na dopravních značkách nebo nepříliš slušivých reflexních vestách. Před třemi lety proto přišel s nápadem designových reflexních nálepek na kola a založil firmu Fiks:Reflective. Dnes už vyrábí i vlastní řadu cyklistického oblečení s reflexními prvky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.