Podle nové knihy Marka Šindelky nazvané Mapa Anny se dá dojít až někam do nejzajímavějších koutů současné české literatury. Mikropříběhy z předchozí Šindelkovy povídkové sbírky Zůstaňte s námi se v Mapě Anny mění na makrofotografie gest, tváří a doteků. A také každodenního, civilizovaného světa. Toho, který nás důsledně zabavuje zbytečnostmi a jako koncentrované savo tak zbavuje masa a krve.

Je možné to alespoň pojmenovat, popsat. Jenže samo odhalení k nápravě nestačí. Změna je vlastně téměř nemožná. Zmizelo by tak příliš mnoho věcí, na kterých jsme už těžce závislí. Co když už jen vědět o nebezpečí je maximum? Vědět o nebezpečí a hlídat si intenzitu a množství špatných návyků a tiků, které už jsme pobytem v rozmazlující "lidské zoo" pochytali. Na povrchu čisťouncí a značkoví, mobilní a načipovaní, vevnitř rozpínající se dutina.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.