Vjíždíme do Náměšti nad Oslavou, a než kolega, řidič a fotograf v jednom najde správnou adresu, honí se mi hlavou, co nás vlastně čeká. O lidech, kteří z většinového pohledu "nejsou normální", něco málo vím. Fandím těm, kdo pomáhají vytvářet svět, kde rozdělování na "oni" a "my" nedává smysl. A teď jedu do zdejšího ústavu sociální péče, abych popsal, jak to funguje.

"Tak jsme tady," hlásí kolega. Oba jsme původně nevěděli, co máme čekat - mátl nás název Domov bez zámku. Zaparkujeme ale před pěkným moderním domem. Rozpačitě postáváme venku (unavený fotograf potřebuje doplnit dávku nikotinu), a už vychází paní z kavárničky Pohoda. Nezbývá než přiznat, že jsme ta ohlášená návštěva.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.