Pár dní před komunálními volbami mohli cestující v pražském metru zaslechnout pozvánku na sobotní prohlídku tunelu Blanka a stanic metra prodloužené trasy A.

Ženský hlas zval na akci jménem primátora Tomáše Hudečka a jeho náměstka Jiřího Nouzy. Oba politici přitom figurují na kandidátce TOP 09.

Nad kampaní se pozastavil hlavní analytik HN Jindřich Šídlo. „Ano, bývalo v Praze zvykem otevírat vždy před volbami nějakou tu významnou dopravní stavbu… Blanka a trasa A do Motola ale ještě neotevírají. Nejdelší a nejdražší silniční tunel v Evropě začne sloužit 2. prosince, podzemní dráha do Motola někdy příští rok na jaře… Dopravní podnik je sice městská firma, ale to neznamená, že patří primátorovi a jeho straně," napsal Šídlo. Celý komentář si můžete přečíst ZDE.

Oba politici vzápětí vydali prohlášení, ve kterém se od pozvánky vysílané v metru distancují. "Omlouváme se všem Pražanům za tento příspěvek, který zazněl v době před komunálními volbami a který osobně považuji za nevhodný. Znění tohoto příspěvku odeslal do Dopravního podniku bez konzultace a mého vědomí úředník z mého odboru. Když jsem byl dnes o příspěvku informován, okamžitě jsem zareagoval a požádal dopravní podnik o jeho stažení a úředníkovi jsem jeho nekoordinovaný přístup vytkl," uvedl Nouza v tiskovém prohlášení.

"Odvysílání tohoto příspěvku je pro mě naprosto neakceptovatelné," přidal se Hudeček.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.