Národní letecký dopravce České aerolinie se po dlouhé době dostal do provozního zisku. To dává citelně zmenšeným aerolinkám šanci vydržet bez nové kapitálové injekce přes zimu. Celkově však ČSA ani letos nevybřednou ze ztráty a budou od akcionářů potřebovat dalších zhruba 800 milionů korun.

Proto nové vedení ČSA potřebuje jak stabilizovat příjmy tím, že prodají více letenek za nižší ceny, tak především srazit náklady. A škrty se týkají i platů managementu. Podle slov Václava Řehoře, šéfa představenstva Českého Aeroholdingu, který je stále většinovým akcionářem ČSA, se platy manažerů ve firmě sníží o 40 procent. Řehoř oznámil i zploštění manažerské struktury firmy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.