Letošní volby do měst a obcí se zapíší do historie svou přímočarou xenofobií. Ještě před čtyřmi lety kandidáti halili rasistická poselství do zastřenějších sloganů typu: Proč bych měl litovat, že jsem ve svém domově národnostní většinou? Dnes to ale do nás pálí natvrdo: Vyženeme živly z ulic! Ostrava nesmí být černá! Konečné řešení!

Na tom, že kandidáti mohou využívat narůstajících averzí ve společnosti vůči takzvaným nepřizpůsobivým, se podepsaly všechny ministerské kabinety. Vždyť žádná z vlád se neodhodlala uvolnit dost peněz pro skutečně účinnou sociální práci v bezdomoveckých enklávách či vyloučených ghettech.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.