Jak početná je letošní účast rakouských firem na brněnském veletrhu?

Bez nejmenší nadsázky lze říci, že je enormně vysoká. Jsou tak vytvořeny podmínky pro navázání na dlouhou tradici bilaterálních obchodních vztahů. Zvláště silné je toto propojení v oboru strojů a zařízení. Strojírenské výrobky představují zhruba 20 procent celkového vývozu z Rakouska do České republiky, což v loňském roce bylo vyjádřeno částkou 4,36 miliardy eur. Z pohledu celkového exportu je Česká republika ve střední a východní Evropě naším absolutně nejvýznamnějším obchodním partnerem, celosvětově pak je na šestém místě. Pokud nebude nutné řešit nějaké nepříznivé vlivy, včetně ukrajinské ekonomické krize, tak obě země se v současné spolupráci mohou dívat do budoucnosti s nemalými nadějemi. V Brně by tomu měly napomoci rozšířené kontakty s českými zástupci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.