Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček je šťastný muž. Přiznává, že ve zdravotnictví nejsou peníze, ale klidně ze systému dobrovolně odebere šest miliard za regulační poplatky, které však znovu zaplatí státní rozpočet. Ministr totiž ví, že "peníze budou", protože je ministr financí Andrej Babiš slíbil.

Nejde jen o kompenzace za výpadky peněz z poplatků, ale i o pravidelné navyšování plateb za státní pojištěnce a další platby, jež budou potřeba, aby české zdravotnictví mělo dost peněz na moderní léčbu. Chceme-li ovšem zvyšovat výdaje na zdravotnictví k evropskému průměru více než deseti procent HDP (zatím nám k tomu necelá 3%, tedy asi sto miliard korun chybí).

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.