Při příchodu koaličního kabinetu vyzval prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR Jaroslav Hanák vládní politiky, aby se během svého mandátu pokusili zastavit propad konkurenceschopnosti země v mezinárodním srovnání. "Posuňme nás v mezinárodním žebříčku o deset příček nahoru," prohlásil v loňském roce šéf nejvýznamnějšího zaměstnavatelského svazu s poukazem na pokračující propad Česka. Ovšem již v letošním roce došlo k překvapivému posunu o devět míst nahoru, což je dobrá zpráva. Na druhé straně není důvod k jásotu, při pohledu na řadu ukazatelů, v nichž naše republika vysokých standardů nedosahuje. Zhoršil se pilíř infrastruktury a technologické připravenosti. Ani stav našich institucí a 76. místo ve světě nás nemůže uspokojit. Neefektivní je byrokracie, firmy poukazují na restriktivní pracovní a daňovou regulaci či na příliš vysokou zátěž cen energií, a to zejména díky obnovitelným zdrojům energie.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.