Pražský institut CERGE-EI potvrdil, že patří ke světové špičce mezi vědeckými pracovišti. Předminulý týden se na Oxfordské univerzitě konal druhý ročník konference zaměřené na propojení psychologie s ekonomií a prestižní anglická univerzita požádala o spolupořádání právě CERGE-EI - pražští badatelé měli na starosti výběr pozvaných vědců.

"Je běžné, že jednotlivci jezdí na zahraniční semináře. Ale aby si jedna instituce takhle pozvala celou jinou instituci, to je čest," říká Filip Matějka z CERGE-EI, který se tématu takzvané racionální nepozornosti v ekonomii věnuje už od svých studií na americkém Princetonu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.