Nestává se v posledních letech často, aby Rada bezpečnosti OSN jednomyslně odhlasovala rezoluci předloženou Spojenými státy. Spíše je pravidlem, že některý ze stálých členů rady, například Rusko, návrh zablokuje. Nebezpečí, které představuje Islámský stát, ale zřejmě berou všichni vážně. Minulou středu rada schválila návrh, předložený v OSN osobně Barackem Obamou, v jehož rámci se členské státy zavazují k přijetí tvrdších zákonů proti těm, kteří z těchto zemí odcházejí podpořit džihádisty z Islámského státu (IS). Podle tajných služeb odešlo z Evropy a z USA válčit pod černý prapor IS už několik tisíc bojovníků.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.