Byl neobyčejně vzdělanou a kultivovanou osobností. Skoro padesát let držel prst na tepu jednoho významného proudu české hudební kultury. Šestasedmdesátiletý textař, skladatel, zpěvák a hráč na klávesové nástroje Petr Skoumal však  neděli po dlouhé nemoci zemřel.

Syn překladatele Aloyse Skoumala vystudoval v roce 1962 na JAMU řízení hudebních sborů, ale sborové tvorby si užil jen minimálně. Víc ho zajímala scénická hudba a psaní písniček. V době ukončení studií se seznámil s Janem Vodňanským a o dva roky později spolu připravili první scénický blok písní, které dvojici v průběhu šedesátých a sedmdesátých let proslavily. V+S vystupovali v pražském Činoherním klubu nebo Redutě a později za nepřízně režimu v předměstských klubech.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.