Odmítám byznys s chudobou, chceme městu pomoci - hesla komunálních voleb i minulý týden schválená vládní novela zákona o regulaci ubytoven mají stejný cíl: "zušlechtit" ubytovny (což povede spíš k jejich zrušení) a odsunout lidi, kteří v nich bydlí, kamsi jinam. Někam, kde pokud možno nebudou slyšet ani vidět.

Je to cíl, který se s časem nemění. Na prohlášení zástupce starosty Mostu Františka Bína z roku 1992 - "Nemůžeme agresivní a nepřizpůsobivé jedince odtud dostat. Přitom bychom si to přáli my i ostatní občané, ale nemůžeme a ani nechceme vyhánět čerta ďáblem a proti porušování zákona postupovat protiprávně" - může naprosto plynně navázat nedávný výrok primátora Jablonce Petra Beitla ke stejnému problému: "Policisté tu nemůžou působit jako šerifové, kteří by si s padouchy poradili nejlépe tak, že by je na místě zastřelili."

Ani příčina těchto výroků - takzvaní nepřizpůsobiví občané - se v čase nezměnila, pokud nebereme ohled na to, že ti původní zestárli a přišli mladí, nicméně stejně "staře" nepřizpůsobiví. A v podstatě se nezměnilo ani skutečné řešení. Tehdy i teď se jich chtěla města zbavit, poslat je někam hodně daleko "do pryč", do neviditelna.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.