Silný dryák namíchali pro své publikum v pražském Divadle Kalich. Dali dohromady kultovní komediální dvojici Oldřich Kaiser – Jiří Lábus s režisérem Davidem Drábkem a dramatikem Petrem Kolečkem, aby na jevišti společně vytvořili pokračování normalizačního televizního seriálu Žena za pultem.

Titul nazvaný Žena za pultem 2: Pult osobnosti, který souzní se současnou nostalgií po socialistickém retru, znamená pro soukromou scénu kasovní jistotu. Stejně tak divadelníci, jež oslovila – tato čtveřice umí dělat legraci, která lidi baví.

Od začátku tu ale bylo i producentské riziko, že zlomyslní průzkumníci české povahy vytáhnou na světlo nejen ty směšné, ale také nepříjemné či znepokojivé "národní" vlastnosti a mindráky. Což se do jisté míry stalo.

Lábusova obézní prodavačka Jiřina se učí čínská slovíčka a doufá, že nadcházející volby splní její touhu po životě v jednom šiku.

Kaiser hraje její vysportovanou kamarádku Hanku, která individualisticky holduje squashi, zdravé výživě a obdivuje lobbisty.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.