Stane se to těsně před koncem rozhovoru. Sedíme s Čestmírem Kopeckým v kavárně patřící Petře Hůlové uprostřed Vršovic. Za rohem, v ulici za normálních okolností plné hipsterských podniků a jejich komicky vypadajících návštěvníků, teď stojí kamiony České televize, připravující přímý přenos, který má Čestmír Kopecký na starost.

Sedíme a mluvíme, Kopecký je zábavný a inteligentní, mluví otevřeně a o všem. V jednu chvíli se ale zcela mimoděk a bez vedlejšího úmyslu zeptám na to, co si myslí o jakési aktuální události v České televizi. Kopecký se zarazí, jako by si něco uvědomil. Odmlčí se, pak se na mě podívá trochu zkoumavěji než předtím a řekne: "Hele, kdo vás vlastně na tenhle rozhovor poslal?" Načež převede rozhovor na něco jiného.

Možná je to vtip, který jsem nepochopil, zahraný s vážnou tváří po čtvrtníčkovsku až do extrému a bez úlevného smíchu na konci. Možná je to jen nedorozumění. Ale možná je to prostě důkaz, že se ta zvláštní a vždy poněkud paranoidní atmosféra České televize nějak podepíše i na odvážném, úspěšném a velmi svérázném producentovi, jakým je Čestmír Kopecký.

Řečeno s klasikem "můžete chlapa dostat z Kavčích hor, ale nemůžete z chlapa dostat Kavčí hory".

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.