Název projektu zní poměrně velkolepě: Paralelní polis.

Od umělecké skupiny Ztohoven se dá očekávat ledacos. Je to už sedm let, kdy veřejností otřásl jejich nejznámější počin, falešný atomový výbuch ve vysílání České televize. Sedm let, několik kol soudních líčení a nespočet diskusí nad aktivistickým uměním a jeho hranicemi. Soud nakonec rozhodl, že narušením televizního vysílání Ztohoven nespáchali trestný čin. Skupina mezitím například stihla rozeslat politikům fingované SMS, ve kterých se vzájemně vybízejí k "morální reformě", nebo si zfalšovat průkazové fotografie a na cizí jméno se pak ženit a pořizovat si zbrojní pas.

Provokativní akce na hraně zákona a dobrého vkusu jsou zkrátka charakteristickým rukopisem skupiny – počínaje už jejím názvem. Projekt institutu, který chce bez finanční podpory státu fungovat několik příštích let, z této tradiční činnosti Ztohoven dosti vybočuje.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Umělecká skupina Ztohoven si pronajala dům od majitele divadla La Fabrika.
  • Otevře v něm institut, který má zkoušet životaschopnost alternativního společenství s vlastní nezávislou ekonomikou a komunitním sídlem hackerů.
  • Na provoz institutu přispěli miliardář Karel Janeček nebo člen představenstva J&T Štěpán Ašer.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.