Nad lehce zčeřenou vodní hladinou vystupuje horní polovina ženského těla s rozpřaženými pažemi, jako by ji fotoaparát zachytil uprostřed tance. Zbytek postavy je zkreslen masou vody, dá se jen tušit, domýšlet. Z celého snímku vyzařuje pocit prostoru, ticha, soustředění. Při pohledu na ženu, zastavenou uprostřed pohybu, cítíme zvláštní napětí.

Autorkou fotografie ženského těla tančícího ve vodě je absolventka oboru fotografie na FAMU Zdeňka Hanáková. Patří mezi pět umělců, kteří se právě teď sešli na výstavě Nejdůležitější je světlo v Q-galerii v Uherském Brodě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.