Fascinující duny Erg Chigaga dosahují výšky až dvě stě metrů nad okolní terén, tedy zhruba tolik jako osmdesátipatrový mrakodrap. Ještě úchvatnější je jejich rozloha, tahle pouštní pohádka se táhne skoro padesát kilometrů daleko.

Pocity beduínské samoty, kterou zažívali cestovatelé s karavanami táhnoucími tudy z asi padesát dní cesty vzdáleného Timbuktu, jsou zde velmi intenzivní. Ovšem něco za něco.

Na cestu sem, asi šedesát kilometrů od zapadlé saharské oázy M'Hamid, počítejte s více než třemi klopotnými hodinami v terénním autě přes kamenitou poušť (tzv. reg); na hřbetě velblouda to sem trvá tři dny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.