Nová doba! Host sice nevyhazuje vrchního, ale držitel dluhopisu již nedostává úrok, ale nově se platí dlužníkovi. Vše vyvolalo dvoje snížení sazeb ECB do záporných hodnot na současných -0,20 %. Jinými slovy: ECB trestá banky, pokud si u ní uloží své prostředky, tím, že jim vrátí méně, než si uložily.

Proč se tak děje? Vklad u centrální banky a nákup státního dluhopisu regulace uznává jako bezrizikovou investici, vše ostatní je rizikové a banka musí prokázat dostatečný kapitál. Například si zvýší ukazatel kapitálové přiměřenosti prodejem dluhopisu Siemensu a koupí řeckého. I když má německá firma zdravou bilanci, nízké zadlužení, historii bez bankrotu, regulace to vidí přesně naopak.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.