Vzdělání je předpokladem aktivního života. Vzdělání nesmí být do cesty stavěny žádné institucionální bariéry. I tyto věty byly ozdobou volebního programu sociálních demokratů. Uplynul rok a s úžasem nasloucháme plánům ministra školství Martina Chládka na jednotné přijímačky pro všechny střední školy, pomocí nichž chce bránit ve vzdělání tisícovkám patnáctiletých dětí.

Plán je to vskutku ďábelský. Chládek chce zavést přijímací zkoušky z češtiny a matematiky. A to natolik náročné, aby je zvládlo mnohem méně uchazečů. A těm, kteří neuspějí, nakonec nezbude nic jiného než učiliště. Ano, rozumíte tomu dobře. Na základě jedné zkoušky ve formě rafinovaně nastaveného testu chce sociálnědemokratický ministr rozhodovat o budoucím životě našich potomků.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.