První zmínky o využívání geotermální energie pocházejí z období paleolitu. Pro koupele tuto energii používali již staří Římané. K úpravě pokrmů ji zužitkovávají například Japonci, obyvatelé Nového Zélandu, Maoři a Islanďané - ti pouhým zahrabáním nádoby s těstem do země pečou chleba. Spíše turistickou atrakcí jsou gejzíry El Tatío na severu Chile, v jejichž horké páře lze připravit vejce natvrdo - cestovní kanceláře toho vesměs využívají k lákání turistů. A gruzínská metropole Tbilisi znamená v překladu "Vařící voda".

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.