Motiv nápadně podobný Internacionále je jediná melodie, která se dá zapamatovat po poslechu nevyhraněné operní prvotiny Antonína Dvořáka nazvané Alfred. Dílo ve středu zaznělo koncertně na festivalu Dvořákova Praha jako skutečný objev.

Předimenzovaná, dramaticky a dynamicky až příliš vypjatá hudba. Takový je hlavní dojem z koncertu v Rudolfinu, na němž měl Alfred v originální německé jazykové verzi po více než 140 letech světovou premiéru. Přesto je dobře, že se projekt, který vyjde také na albu, uskutečnil. Zaplnil bílé místo. Ukázal, že Dvořák, když ani ne třicetiletý operu komponoval, zručně zužitkoval podněty a zážitky získané při praxi orchestrálního hráče Prozatímního divadla.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.