Malé, na trhu nové banky bývají z pohledu klienta výhodnější - nabízejí zpravidla nižší poplatky za účet a výhodnější sazby.

I když přizpůsobovat se klientům, nabízet účty zdarma a bojovat o klienty cenou už se snaží i větší, na trhu zavedené instituce. Z pohledu akcionářů ale zatím nedokážou malé instituce finančními výsledky velkým bankám konkurovat.

Poukázal na to v pořadí již šestý ročník soutěže Nejlepší banka 2014 a Nejlepší pojišťovna 2014, cena Hospodářských novin, jehož výsledky byly včera slavnostně vyhlášeny v prostorách Kongresového sálu České národní banky v hlavním městě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.