Za rok to bude půl století, co užitkové vozy americké značky Ford dostaly název Transit. Z jedné praktické dodávky se stalo hned několik specifických verzí. Jejich rodina dnes zahrnuje miniaturní Courier, kompaktní Connect, středně velký Custom a letošní novinku v podobně největšího modelu s čistým názvem Transit.

Téměř všechny nabízené verze nového transitu spadají do kategorie do 3,5 tuny, tudíž je lze řídit s běžným řidičským průkazem skupiny B. Pro nejnáročnější provozovatele existuje ale i model s maximální možnou hmotností 4,7 tuny s opravdu velkým nákladovým prostorem. Pro něj už je ale nutné najmout či zaměstnat řidiče-profesionály a vztahují se na něj i jiné podmínky provozu a zdanění. Bude tedy spíše minoritní volbou. Většina zákazníků bude nakupovat modely do 3,5 tuny i díky jejich variabilitě z hlediska pohonu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.