Pojistit firemní vozový park lze mnoha způsoby. I když stále mezi nejčastější typy pojištění patří klasické povinné ručení a havarijní pojištění, najdou se i raritní požadavky. Snad nejzajímavější zaznamenala pojišťovna Generali, kdy jedna z firem požadovala v minulosti havarijní pojištění pouze pro pravou část vozidla. Jejich řidiči totiž měli problém při dávání přednosti zprava a během jednoho roku byla tímto způsobem poškozena třetina všech vozidel dané flotily. V ČSOB Pojišťovně zase zažili požadavek na pojištění vozidla Bugatti v ceně 25 milionů korun, pojištění vyhlídkové nákladní Tatry jednoho letitého klienta, určené pro turistiku v Jižní Americe, nebo třeba požadavek na zrušení výluky u škod způsobených pod vlivem alkoholu. A posledním příkladem je požadavek klienta u České pojišťovny na pojištění dodávky, jejíž cena byla vyčíslena na 3000 korun. Požadovaná spoluúčast u havarijního pojištění tak, jak si ji přál klient, přitom činila pět procent, tedy minimálně 5000 korun.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.