Možná si z hodin dějepisu vzpomenete na pojem "luddité" či rozbíječi strojů. Byli to britští textilní řemeslníci, kteří před téměř 200 lety bojovali proti zavádění strojů do výroby a průmyslové revoluci, neboť se báli toho, že jim nové stroje vezmou práci. I dnes se vedou diskuse o digitalizaci společnosti a o tom, jak to ovlivní trh práce. Někteří lidé se obávají toho, že počítače nahradí v řadě oblastí lidskou činnost a připraví nás o práci. Je pravda, že žijeme v čase digitalizace a že technologie mají zásadní vliv na náš život i práci. Rozhodně ale nesouhlasím s tím, že nám práci berou a že snižují počet pracovních míst. Naopak.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.